Lyžování

Na milovníky lyžování čekají perfektně upravené běžecké tratě či sjezdovky, které se v případě nedostatku sněhu uměle zasněžují sněžnými děly. Kompletní péči zajišťují servisy lyží sjezdových i běžeckých, půjčovny lyží, lyžařské školy. Přímo do lyžařského centra zajíždí speciální bezplatný autobus SKIBUS, upravený pro lyžaře.

V Rokytnici nad Jizerou naleznete 24 lyžařských vleků, 2 čtyřsedačkové lanovky a dohromady před 23 kilometrů sjezdových tratí všech náročností. V okolí Rokytnice je možné využít i 57 kilometrů běžeckých tratí. Běžkařům doporučujeme vyzkoušet běžecké trasy v areálech U kapličky a Pod Dvoračkami s kvalitní bílou stopou.

Nelyžující návštěvník může zkusit snowtubing – velmi zábavné sjíždění na nafukovacích člunech v uměle vybudovaném sněhovém koridoru.

Největším lyžařským střediskem je skiareál Horní Domky. Jedná se o jeden z největších a nejoblíbenějších lyžařských areálů v České republice. Dominuje mu Lysá hora, na kterou vede čtyřsedačková lanová dráha do nadmořské výšky 1 315 m (nástupní místo na běžeckou Krkonošskou magistrálu). Areál nabízí sjezdové tratě pro všechny typy lyžařů. Připraveny jsou zde dvě čtyřsedačkové lanovky a pět vleků.

Skiareál Studenov je pro své dlouhé pozvolné kopce vyhledávaný zejména rodinami s dětmi a středně pokročilými lyžaři. Oblíbený je rovněž snowboardisty. Areál leží nedaleko centra Rokytnice a celkem se zde nachází dvanáct lyžařských vleků.

Poblíž Horního náměstí se nacházejí lyžařské areály Modrá hvězda a Bahýnka. Oba jsou určeny spíše začínajícím lyžařům a rodinám s dětmi. K dispozici jsou čtyři lyžařské vleky.

https://www.skiareal-rokytnice.cz/